Poradnik dla kupujących

Kochamy piękne wyroby pończosznicze i naprawdę wierzymy, że to jeden z najbardziej przyjemnych rzeczy jakie można kupić i otrzymać w prezencie.

Wybór rajstop i pończoch jest ogromny w dzisiejszych czasach, ale mamy nadzieję, że nasz przewodnik być może troszkę ułatwi wybór. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na następujące parametry:

GRUBOŚĆ (DENIER)

Technicznie denier dotyczy ciężaru (grubość tzn.) przędzy, z której wyrób pończoszniczy jest tkany, ( 1 den oznacza, że 9000 metrów przędzy waży 1 gram). Ogólnie im niższa denier, tym bardziej przezroczysty wygląd i bardziej delikatne rajstopy. Niektóre produkty jednak mogą sprawiać wrażenie, że są bardziej przezroczyste niż wskazywałby na to ich den - jest to dobra wiadomość, ponieważ oznacza to, że produkt jest silniejszy niż wygląda!

Ultra cienkie: Mniej niż 10 den

Ultra cienkie wyroby pończosznicze są idealne do osiągnięcia efektu gołych nóg. Dostępny w szerokiej gamie den i odcieni. Większość ultra cienkich rajstop i pończoch nie ma wzmacnianej okolicy palców, przez co nadają się do noszenia w butach z odkrytymi palcami.

Cienkie 10-20 den

Cienkie Rajstopy i pończochy to wyrób konieczny w szufladzie każdej kobiety. Podobnie jak ultra cienkie są dostępne w szerokiej gamie kolorów, grubości oraz wykończeń. Ponieważ mają odrobinę wyższy denier są bardziej praktyczne na co dzień. Mamy w swojej ofercie piękne rajstopy i pończochy do 20 den z subtelnymi zdobieniami

Półkryjące 21-40 den

Te wyroby pończosznicze są mocniejsze i trwalsze niż z niższym den. Noga będzie bardziej zakryta lecz ciągle widoczna.

Kryjące 41 wzwyż

Te rajstopy, pończochy dają nogom całkowite pokrycie. Mamy w swojej ofercie świetne nieprzezroczyste rajstopy na chłodniejsze dni.


ROZMIAR

Rajstopy najczęściej wybieramy sugerując się wzrostem, wagą i obwodem bioder, natomiast długość stopy i wysokość krocza będzie nam potrzebna przy doborze pończoch.

 


Jeśli wybierzemy zbyt małe pończochy, może okazać się, że:

a) pończocha jest zbyt naciągnięta co może spowodować, że koronka manszety tego nie wytrzyma
b) silikon utrzymujący pończochę na nodze nie wytrzymuje zbyt dużego napięcia pończochy, co powoduje, że pończocha może się zsunąć z nogi
c) pończochy szybko się przetrą w okolicy palców
d) małe zaciągnięcie zaowocuje większym popruciem
e) utworzy nam się tzw. bułeczka po wewnętrznej stronie uda (szczególnie w przypadku wąskiej manszety)

Jeśli wybierzemy zbyt duże pończochy to mogą się nieestetycznie marszczyć.

 

Warto też odpowiedzieć sobie na następujące pytania:

1. Na jaką okoliczność kupuję dane pończochy/ rajstopy?

do sypialni
na wyjazd w czasie weekendu- do noszenia w dzień
na wieczorne przyjęcie/ impreza
na specjalną okazję (np: ślub)

2. Jaki styl wyglądałby dobrze?

bogaty wzór
subtelny wzór
koronka
ze szwem
klasyczny  

3. W jakim stylu będzie cała kreacja, którą pończochy/rajstopy będą uzupełnieniem?

4. W kolorze czarnym czy w bardziej naturalnych tonach?

5. Pończochy do paska oraz pończochy samonośne są idealne na chwile intymne i romantyczne okazje. 

6. Wybór rozmiaru jest bardzo istotny, ale nie trudny. Rozmiary są dostępne na stronie każdego produktu możesz też zerknąć na nasze tabele rozmiarów pończoch, lub tabele rozmiarów rajstop

7. Jeśli wciąż sie wahasz, polecamy Kolekcja Amouss pończochy samonośne 20 DEN . Są przepiękne, oryginalne, zawsze pożądane, kobiety je uwielbiają, mężczyźni nie mogą oderwać od nich wzroku, są również idealnym romantycznym podarunkiem!